På grunn av sprengningsarbeid på strekningen mellom Haukvik og Grønset, er det behov for å ta i bruk 1-times stenging. E39 blir stengt i inntil 1 time mellom klokken 10:00–11:00 og 17:00–18:00 hver dag i uken mellom 20. januar og 24. januar, det vil si mandag til fredag.
Omkjøring er skiltet via fylkesvei 65 Surnadal.
Informasjonsskilt til trafikantene er satt opp på strategiske steder som så Orkanger, Stormyra, Halsa fergekai, Ødegård og Aspmyra. Skiltene varsler stenging inntil 1 time enkelte dager mellom klokken 10:00–11:00 og 17:00–18:00 og omkjøring vi fylkesvei 65 Surnadal.
Når 1-times stenging blir aktuell vil det blir varslet på 175.no. Trafikanter oppfordres til å holde seg oppdatert på 175.no eller via appen «Vegvesen trafikk» der det er mulig å få pushvarsel når spesielt utsatte strekninger er stengt eller åpner.
Det er mulig å melde seg på varsel for sprenging på Nabovarsling.no - E39 K3 Stormyra - Staurset. Der vil man få en SMS cirka 15–20 minutter før sprengning.